Wizyty domowe

 

 

       Pomagamy wszystkim osobom potrzebującym – bez względu na porę dnia i miejsce.

 

       W każdej chwili możecie do nas zadzwonić i zamówić wizytę.

                      

                               Na czym polega wizyta domowa?

 

Konsultacja indywidualna

 

Psycholog specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów (zaburzeń), które Cię konkretnie dotknęły, stawi się o umówionej godzinie w wyznaczonym przez Ciebie miejscu. Możesz oczekiwać dyskrecji oraz poświęcenia całego czasu trwania wizyty tylko Tobie i Twoim problemom. Nie musisz przygotowywać się do tego spotkania, ponieważ to rolą psychologa (nie Twoją) jest tak poprowadzić rozmowę, by była dla Ciebie terapeutyczna i przyniosła Ci ulgę.

Psycholog bierze na siebie pełną odpowiedzialność za udzielenie Ci pomocy. Możesz więc liczyć na empatię, zrozumienie, akceptację, uwagę oraz na profesjonalne postawienie diagnozy. Powinieneś więc przygotować się na to, że zada Ci szereg pytań dotyczących Twojej sytuacji rodzinnej, osobistej i zawodowej. Musi bowiem szczegółowo poznać nie tylko Twój problem, ale i okoliczności, w jakich on zaistniał. Im bardziej będziesz otwarty, tym lepiej, ponieważ dzięki temu psycholog wnikliwiej pozna Twój problem.

Przeciętnie wizyta trwa 60 minut. Podczas konsultacji psychologicznej niezbędne są spokój i prywatność. Postaraj się więc zadbać, żeby nic Cię nie rozpraszało, żeby w miarę możliwości nikt nie wchodził do pokoju, w którym będziesz rozmawiać z psychologiem. Na zakończenie wizyty psycholog zaproponuje Ci możliwe rozwiązania – np. terapię indywidualną, terapię grupową, ewentualnie konsultację u lekarza psychiatry. Diagnoza ta zostanie skonsultowana i zatwierdzona przez naszego psychologa naczelnego Jeśli uznasz, że udzielona Ci pomoc jest niepełna, możesz skontaktować się z nami i zgłosić swoje zastrzeżenia. Zaproponujemy Ci wówczas innego terapeutę, jednocześnie przedstawimy Ci, jaka terapia jest najlepsza i proponowana indywidualnie dla Ciebie.

 

Konsultacja rodzinna

 

Istnieje także możliwość konsultacji rodzinnej. Ma ona uzasadnienie wówczas, gdy osoba cierpiąca na problemy emocjonalne (bulimia, uzależnienie, depresja etc.) nie jest w stanie sama sięgnąć po profesjonalną pomoc. Taki problem może dotknąć każdego – także Twoje dziecko, przyjaciela czy współmałżonka. Jeśli zatem niepokoi Cię stan zdrowia bliskiej Ci osoby, i jeśli od dłuższego czasu obserwujesz, że ulega ona destrukcyjnym dla samej siebie zachowaniom – a ani Ty, ani rodzina, ani inni bliscy (przyjaciele, koledzy z pracy) nie potraficie jej pomóc – skonsultuj się z psychologiem. Umówionego dnia, o umówionej porze, w warunkach domowych możecie wspólnie zastanowić się nad krokami, jakie należy przedsięwziąć, by pomóc Waszemu cierpiącemu bliskiemu. Wizyta taka ma podobny przebieg do konsultacji indywidualnej, z tą różnicą, że może wziąć w niej udział więcej niż jedna osoba.



Oferujemy profesjonalną pomoc w ramach konsultacji indywidualnych i rodzinnych w takich problemach, jak:
· uzależnienia
· depresja
· zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość)
· problemy rodzinne
· lęk, fobie i niepewność
· nieśmiałość i poczucie niskiej wartości
· brak asertywności
· objawy nerwicowe
· skutki nadmiernego stresu
· problemy emocjonalne
· problemy w relacjach z innymi
· wypalenie zawodowe
· kryzys i przebyta trauma

Forma terapii dostosowywana jest indywidualnie do Klienta i jego konkretnego problemu.
Po pierwszej wizycie zapewniamy dalszą opiekę realizowaną przez sieć gabinetów psychologicznych, ośrodki leczenia uzależnień i psychoterapii, a w razie potrzeby nawet wyspecjalizowane ośrodki psychiatryczne.

 

Zobacz:  

Szczegóły oferty;   

Jak zamówić wizytę?;   

Dane kontaktowe;