Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

Uzależnienie od amfetaminy

Spis treści

Amfetamina jest jednym z najbardziej popularnych w Polsce nielegalnych narkotyków. Używana jest głównie przez młodych ludzi i to oni najczęściej z jej powodu mają problemy prawne (kara za posiadanie amfetaminy, to pozbawienie wolności od 3 do 12 lat – zależnie od posiadanej jej ilości).

Najpowszechniejszymi sytuacjami, w których jest zażywana są: sesje i egzaminy, tak na studiach, jak i w gimnazjum czy liceum, ponieważ jej działanie wspomaga przyswojenie w szybkim czasie dużej ilości wiedzy. Kolejną sytuacją są imprezy towarzyskie, dyskoteki, kluby – amfetamina działa pobudzająco, stąd ułatwia zabawę, poprzez silne działanie energetyzujące.

Głównymi efektami zażycia amfetaminy są m.in.: silne pobudzenie, przyśpieszona akcja serca i szybki oddech, podwyższone ciśnienie krwi, brak apetytu i bezsenność, zmniejszona wrażliwość na ból oraz zmęczenie, rozgadanie. Działanie amfetaminy trwa średnio 2-3 godziny.