Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

Alkoholizm

Spis treści

 

Alkoholizm jest nałogiem, który dotyka wielu rodzin w Polsce. Bowiem aż 16% Polaków nadużywa alkoholu. Uzależnienie od alkoholu dotyka nie tylko osoby, która cierpi z powodu picia, ale także całego jej otoczenia. Zaburzone funkcjonowanie chorego powoduje zmiany w całym systemie rodzinnym. Bliscy narażeni są na doświadczanie rozlicznych konsekwencji nadużywania alkoholu przez uzależnionego. Do najczęstszych z nich należą:

  • Zaburzenia życia rodzinnego – 94%
  • Problemy w kontaktach z ludźmi – 84%
  • Problemy finansowe – 82%
  • Przemoc wobec bliskich – 57%
  • Problemy z prawem (karalność) – 51%

 

Alkoholizm jest powszechnym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet – nie ma typowej grupy społecznej która byłaby szczególnie narażona, problem dotyczy tak samo wszystkich. Również ludzi bardzo młodych - także studentów, i dzieci. Wiąże się to z powszechną dostępnością tej substancji. Alkohol można kupić prawie wszędzie, o każdej porze dnia. Na szczęście polscy terapeuci posiadają ogromną wiedzę o tym nałogu, media i Internet przekazują na jego temat wiele informacji - stąd coraz częściej na leczenie kierowane są osoby, (lub same się zgłaszają) które dopiero zaczynają pić ryzykownie.