Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

Pogotowie psychologiczne

Pogotowie psychologiczne zostało stworzone po to, by pomagać w kryzysowych sytuacjach.

 

W życiu wiele sytuacji może wywołać kryzys. Wśród kluczowych znajdują się: śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy, wypadek, przemoc, nadużycie seksualne (gwałt), a także problemy finansowe.

Człowiek często traci w takich sytuacjach racjonalny ogląd spraw. Nie ma w tym nic dziwnego. Skrajny lęk, tak typowy w kryzysowych sytuacjach, rozpacz, a nawet myśli samobójcze to normalne reakcje na traumatyczne wydarzenia… Jeśli to spotkało właśnie Ciebie, uwierz, że nie musisz  tak głęboko cierpieć. Możesz sobie pomóc. I nie musisz już dłużej w tej trudnej sytuacji być sam, nawet jeśli dotychczas myślałeś, że jesteś silny, świadomy swoich problemów i zaradny. Jeśli czujesz, że rzeczywistość Cię przerasta, jeśli nie rozumiesz co się z Tobą dzieje, jeśli żyjesz w tak silnym napięciu, że nie potrafisz już nawet udawać, że jest dobrze  – zadzwoń na Pogotowie Psychologiczne.

Działa ono na podobnych zasadach co Pogotowie Ratunkowe.

Świadomość społeczna na temat problemów psychicznych i ich leczenia wzrasta z roku na rok. Pogotowie psychologiczne jest kolejnym krokiem w ułatwieniu korzystania z pomocy psychologa czy psychoterapeuty.

 

Jak wygląda interwencja Pogotowia Psychologicznego?

 

Psychologowie przyjeżdżają na miejsce wezwania. Udzielana przez nich pomoc to specjalistyczna forma wsparcia, nazywana interwencją kryzysową. Nie jest to terapia ani pomoc długoterminowa, ale udzielenie pomocy doraźnie, w chwili, kiedy dana osoba najbardziej jej potrzebuje.

 

Celem interwencji jest przede wszystkim obniżenie poziomu przeżywanego lęku, stworzenie poczucia bezpieczeństwa, uspokojenie cierpiącego. Interwencja psychologów z pogotowia to także wskazówki, co zrobić z problemami dalej: do kogo się zgłosić, by skorzystać z długoterminowej pomocy. Wiele osób nigdy nie korzystało ze wsparcia psychologicznego i takie informacje mogą dać im szansę na znalezienie odpowiednich specjalistów.

Psychologowie pracujący w pogotowiu psychologicznym są przeszkoleni w udzielaniu wsparcia osobom w kryzysie. Wiedzą, jak należy pracować z problemem, kiedy emocje są bardzo silne. Dlatego czas trwania takiej interwencji jest uzależniony od indywidualnego przypadku i potrzeb (1-2 godziny).

 Więcej na naszej specjalnej stronie internetowej: Pogotowie psychologiczne

 

Zobacz:  

Szczegóły oferty;   

Jak zamówić wizytę?;   

Dane kontaktowe;