Search


     Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

Śląskie Śląskie

slaskie/189-klobuck slaskie/120-czestochowa slaskie/120-czestochowa slaskie/252-lubliniec slaskie/1619-myszkow slaskie/1830-zawiercie slaskie/1777-tarnowskiegory slaskie/70-bedzin slaskie/122-dabrowagornicza slaskie/139-gliwice slaskie/139-gliwice slaskie/1824-zabrze slaskie/99-bytom slaskie/1666-piekaryslaskie [ruda_slaskie] slaskie/1764-swietochlowice slaskie/108-chorzow [siemanowice_slaskie] slaskie/1737-sosnowiec slaskie/183-katowice slaskie/173-jaworzno slaskie/1618-myslowice slaskie/1696-raciborz slaskie/1710-rybnik slaskie/1710-rybnik slaskie/266-mikolow slaskie/1788-tychy slaskie/78-bierun slaskie/1810-wodzislawslaski slaskie/1842-zory slaskie/1687-pszczyna slaskie-jastrzebie_zdroj slaskie/77-bielsko-biala slaskie-bielsko_biala slaskie/113-cieszyn slaskie/1845-zywiec

 

 

 

                                                    INFORMACJE I ZAMAWIANIE WIZYT

 Przedstawiciel regionalny na Śląsk                     

- mgr Bożena Waluś

Nr tel:

696 450 393

Kontakt email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.eu

Centrala Ogólnopolska  (obsługa całodobowa)

Nr tel:

533 330 513

 

Kontakt email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Formularz kontaktowy:

 

Zasoby psychiatrycznej opieki ambulatoryjnej w województwie śląskim.

Zasoby psychiatrycznej opieki ambulatoryjnej w województwie śląskim.

Psychiatryczna opieka ambulatoryjna prowadzona jest w poradniach zdrowia psychicznego, specjalistycznych ośrodkach opieki ambulatoryjnej oraz wyspecjalizowanych zespołach opieki środowiskowej.

Poradnie zdrowia psychicznego zajmują się leczeniem różnego rodzaju zaburzeń zdrowia psychicznego oraz zaburzeń zachowania (depresja, nerwica, schizofrenia).

Pomoc udzielana jest w formie psychoedukacji, terapii indywidualnej oraz grupowej. Placówki kierują również pacjentów na leczenie do zakładów stacjonarnych.

W poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży leczone są różnego rodzaju zaburzenia m.in.: zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia), zaburzenia zachowania i emocji u dzieci i młodzieży, depresje. Poradnie leczą także dzieci, które doświadczają trudności w kontaktach i porozumiewaniu się z rówieśnikami oraz mają trudności szkolne.

Do zadań poradni odwykowej należy w szczególności: udzielanie indywidualnych świadczeń zapobiegawczo-leczniczych i rehabilitacyjnych, organizowanie i prowadzenie terapii grupowej, organizowanie klubów pacjentów oraz opieka nad ich działalnością, współdziałanie ze środowiskiem zamieszkania, pracy lub nauki pacjenta oraz z jego rodziną, koordynacja leczenia odwykowego prowadzonego w obwodzie zapobiegawczo-leczniczym.

Zadaniem poradni jest również udzielanie konsultacji i instruktażu lekarzom podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej w zakresie leczenia odwykowego, prowadzenie działalności profilaktycznej i oświatowo-zdrowotnej. Poradnie dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych zapewniają wszechstronną terapię i leczenie chorym uzależnionym m.in. od narkotyków i leków.

 

Czytaj więcej: Zasoby psychiatrycznej opieki ambulatoryjnej w województwie śląskim.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze psychiatryczne:

Zakłady opiekuńczo-lecznicze psychiatryczne:

 1. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny w Gorzycach w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Odwykowego i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gorzycach.

 2. Zakład/Oddział Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny w Państwowym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Międzybrodziu Bialskim.

 3. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr Emila Cyrana w Lublińcu.

Czytaj więcej: Zakłady opiekuńczo-lecznicze psychiatryczne:

Ośrodki leczenia odwykowego alkoholowego na Śląsku:

Ośrodki leczenia odwykowego alkoholowego:

 1. Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Odwykowego i Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym w Gorzycach.

 2. Ośrodek Terapii Uzależnień od Alkoholu w Parzymiechach.

 3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Leczenia Uzależnień „OLU– Podbeskidzie” w Żywcu.

Czytaj więcej: Ośrodki leczenia odwykowego alkoholowego na Śląsku:

Ośrodki rehabilitacyjne dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych:

Ośrodki rehabilitacyjne dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych:

 1. Centrum Leczenia Uzależnień Górnośląskiego Stowarzyszenia „FAMILIA” w Gliwicach.

 2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MONAR” Ośrodek Rehabilitacyjno– Readaptacyjny w Dębowcu (gmina Poraj).

 3. Oddział Terapii dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych ze Współistniejącymi Zespołami Psychotycznymi w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień FAMILIA w Gliwicach.

 4. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Lecznictwa Odwykowego „SZANSA” w Pławniowicach.

  Czytaj więcej: Ośrodki rehabilitacyjne dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych:

Szpitale psychiatryczne

Szpitale psychiatryczne:

  1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

  2. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny im. dr Emila Cyrana w Lublińcu.

  3. Szpital Psychiatryczny w Toszku.

  4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Psychiatrii w Katowicach.

  5. Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ w Bielsku–Białej.

  6. Ośrodek Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu.

  7. Oddział Szpitalny Psychiatryczny w Państwowym Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym w Międzybrodziu Bialskim.