Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

schizofrenia

Spis treści

                  

 

  Schizofrenia wcześnie zdiagnozowana i leczona umożliwia funkcjonowanie w społeczeństwie. Problem może dotknąć Ciebie lub osobę Ci bliską bez względu na płeć, wykształcenie, status materialny, miejsce zamieszkania. Osoby chore na schizofrenię spotykamy na ulicy, na uczelni, w pracy... nie wiedząc o tym, że są chore. Wielu schizofreników to zresztą osoby bardzo twórcze: artyści, uczeni, politycy.

Przyczyny tej choroby nie są znane, zresztą psychiatrzy mają wątpliwości, czy jest to jedna choroba – czy raczej zespól chorób o podobnych cechach.

Schizofrenia uważana jest jako występująca wspólnie dość duża grupa zaburzeń psychicznych. Osoba chora ma problem z jaźnią, a dokładnie związane jest to z faktem, iż całkiem coś innego mówi, czuje, myśli a bardzo często i robi. W związku z powyższym pojawiają się problemy natury emocjonalnej, psychicznej oraz społecznej.

Co więcej, u części chorych występuje tylko jeden jedyny epizod psychotyczny w ciągu całego życia, niepowodujący następstw medycznych.