Search


          Psycholog do domu Psycholog do domu Wsparcie Psychologiczne i Terapeutyczne na całą Polskę

                                                          

W związku z zagrożeniem zarażenia COVID-19 zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług Online. Nasi psycholodzy połączą się z Państwem poprzez Skype, a także przeprowadzają konsultacje mailowe bądź telefoniczne. W obecnej sytuacji, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują konsultacji z psychologiem. Serdecznie zapraszamy!

                       

Bezsenność

Spis treści

Leczenie bezsennosci, profesjonalna pomoc psychologiczna w walce z bezsennoscia

 

 

 

 

 

 

Sen jest niezbędny dla życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz procesów w nim zachodzących. Dostarcza energii, potrzebnej do życia, zapewnia regenerację organizmu, a także wypoczynek, dzięki któremu jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Jest zatem podstawą dla naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

W momencie, kiedy nasz sen zostaje zaburzony, a sytuacja trwa ponad dwa tygodnie, zaczynamy mieć do czynienia ze stanem nazywanym bezsennością. Bezsenność jest zjawiskiem w obecnych czasach bardzo powszechnym. Ponad jedna trzecia społeczeństwa ma problemy ze snem. Częściej problem dotyczy kobiet, a ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. Bezsenność wywoływana jest najczęściej przez przewlekły stres, a także różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, takie jak depresje, psychozy, stany maniakalne i zaburzenia lękowe. Często powodowana jest nadużywaniem różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, w tym alkoholu i leków (często właśnie leków nasennych bądź uspokajających). Rzadziej wywoływana jest przez różnego typu choroby somatyczne.